Grunge styl: jak houpají barefoot boty

Grunge-Style: Wie Barfußschuhe rocken

Punk, rock, alternativa! Ať už na hudební nebo módní scéně, grunge (německy: špína, špína) nás znovu a znovu fascinuje po celá desetiletí. Ale co přesně je grunge vzhled a jak ho můžete vytvořit s barefoot botami?

S našimi barefoot botami ZAQQ to není vůbec žádný problém, protože v našem sortimentu najdete i houpací a ležérní boty, které se k nim perfektně hodí. Nechte se dnes inspirovat našimi nápady a „grungujte“ svůj outfit do ležérního kultovního vzhledu se ZAQQ.

Odkud grunge vzhled pochází?

Grunge se zrodil v 60. letech 20. století. Rockové kapely vytvořily tento nový mimořádný hudební žánr. Bylo to omšelé, zkreslené, melancholické, jiné.

Světový průlom nastal v hudebním stylu v 80. a 90. letech. Kapely jako Mudhoney, Nirvana a Pearl Jam jsou považovány za známé průkopníky hnutí grunge. Vzhledem k mezinárodní pozornosti, kterou kapely vyvolaly, se stále více dostával do popředí i jejich styl. Komercializaci vzhledu nestálo nic v cestě.

V centru pozornosti veřejnosti byl především legendární zpěvák a kytarista Kurt Cobain, který se stal idolem celé generace. Příběh zlomeného rebela, který ukončil svůj vlastní život ve věku 27 let, byl tragický i fascinující. Jeho hlas je dodnes dojemný a jeho vzhled je nezapomenutelný. Středně dlouhé, rozcuchané vlasy, bílá košile s potiskem a přes ni široký kardigan – Kurt Cobain přinesl tento look na pódium a vypadalo to neuvěřitelně cool!

Barefoot boty mezi punk rockem a metalem

Barefoot boty-Grunge-Style-1

Je 18. listopad 1993. Nirvana natáčí v New Yorku své legendární živé album MTV Unplugged. Pat Smear nenosí boty, jen ponožky. A Kurt jeho svetr, který měl být později vydražen za velkou sumu peněz.

Móda není jen oblečení nebo „něco na sobě“. Je to zrcadlo nás samých – kdo jsme, co cítíme. Je vyjádřením našeho vnitřního postoje, našeho přesvědčení, stavu naší mysli. A někdy se oblékáme, protože chceme vklouznout do role někoho jiného. Dnes nenáročný a pokorný, zítra jako hvězda.

Barefoot Boty-Grunge-Style-2

Nyní můžeme začít spekulovat, proč Pat neměl boty nebo Kurt nosil obnošený svetr. Byl to odpor vůči mainstreamu? Touha „být jiný“? Byl to duch vzpoury a nezávislosti? Touha po svobodě? Nebo to byla jen únava ze života samotného? Nebo to možná byla jen myšlenka: "Dnes je mi jedno, co si obleču, vezmu si prostě cokoliv." Nebo: "Aha, dneska nechám boty úplně dole."

Ať už byly motivy jakékoli, styl té doby sahá až do současnosti a módní scénu si bez něj nelze představit. Dnes však styl grunge přichází v ekvalizované verzi, která je vhodná pro každodenní použití. V podstatě však zůstává věrný sám sobě: punk rock a metal dávají hudbě myšlenku svobody a styl grunge jí dává tvář.

S naší černou edicí barefoot bot můžete dokonale připravit rebelský vzhled. Ano, čtete to vlastně správně. Barefoot boty jsou chladné a rockové a velmi dobře se hodí k vašemu rockovému outfitu. S jakým oblečením se ale inscenace odehrává?

Barefoot boty zdokonalují grunge styl

Barefoot Boty-Grunge-Style-3

Nezbytnosti šatníku pro grunge styl? Zničené džíny: čím více nošené, tím lépe. Je také proražený a/nebo natržený? Perfektní. K tomu tričko s potiskem a kostkovaná dřevorubecká košile nebo cardigan, ale minimálně o dvě čísla větší - Kurt Cobain to dokázal! Košile a kardigan pro vás nejsou dost cool? Žádný problém, stejně dobře padne kožená bunda, ideálně oversized a v motorkářském stylu.

Dámy si mohou užít roztrhané černé punčochové kalhoty s slip dress (šaty do áčka s průsvitnými ramínky). Zkombinujte šaty s tričkem pro současný a houpací grunge efekt. Hlavní je, že působí záměrně ležérně a autenticky.

A co chybí? Styl se stane dokonalým pouze se správnými černými botami. Zde přichází naše ZAQQ barefoot boty a hra.

Barefoot boty-Grunge-Style-4

Proč se barefoot boty hodí právě ke stylu grunge?

Protože mají společnou jednu zásadní věc: pocit svobody. Naše barefoot boty jsou navrženy tak, aby nabízely dostatek prostoru a díky vysoce flexibilní a super-měkké podrážce cítili chodidly zem. Nic nás neomezuje a netlačí – čistá svoboda, tak jak ji chceme pro svůj život.

Naše barefoot boty jsou navíc extrémně lehké. Takže byste také mohli zapomenout na to, že jste na nohou vůbec něco nosili, pokud by nevypadaly tak neuvěřitelně cool.

Udělali jsme pro vás skvělý výběr bot ZAQQ, které zdokonalí váš grunge vzhled. Ať už tenisky, kozačky středního střihu nebo kozačky – s nýty nebo přezkami nebo bez nich. Máme je všechny!

Náš návrh: Poslechněte si „Smells Like Teen Spirit“ od Nirvany a ponořte se do světa grunge. Tím se naladíte na svůj houpací styl a určitě pro vás bude jednodušší vybrat si tu správnou barefoot botu. Takže: hurá do toho!

Naše černá edice ZAQQ pro váš styl grunge:

Stačí procházet našimi předvolenými barefoot botami níže. Lze je kombinovat ležérním, houpacím nebo prostě „grungy“.

Jak nastavíte svůj grungeový styl s barefoot botami ZAQQ? Neváhejte nám poslat fotky svého vzhledu nebo nás označte na Instagramu. Těšíme se.

Neváhejte, pociťujte ZAQQ.

Barefoot Boty-Grunge-Style-5
Zpět na blog
1 z 3