VÝROBA

design

Bosé boty ZAQQ jsou prostě nejlepší způsob, jak chodit naboso. Naším cílem je dovedně předvést mimořádné, jedinečné vlastnosti našich barefoot bot ZAQQ s vynikajícím a inovativním designem.

Víme, že design hraje rozhodující roli, protože „dobrý pocit“ začíná ve vaší hlavě, dlouho předtím, než vaše nohy poprvé ucítí měkkou kůži a luxus svobody pohybu.

Náš výjimečný a jednoduchý design si hraje s lehkostí moderního života. Dvojité švy obepínají ty nejlepší možné materiály stylovým a naprosto přesným způsobem. Odkrytý strobel šev na vnitřní straně boty umožňuje pohled na dokonalé řemeslné zpracování a zároveň slouží jako pohyblivý, stylový kontrast k hladké kožené straně vaší barefoot boty ZAQQ, protože se nespokojíme s povrchností, náš design přesahuje design vnitřní boty k podrážce.

Uvnitř je venku, venku je uvnitř. Použití nejjemnějšího veluru, sudově vyčiněné napa kůže a vysoce kvalitních veganských materiálů dává modelům ZAQQ naboso jedinečný vzhled. Umně si pohráváme s oběma stranami materiálů, v kombinaci s mimořádnými střihy nejen pro vaše nohy, ale i pro vaše oči zážitek a naprostá výjimka.

konstrukce

Vaše nohy jsou zázrakem přírody, dokonale vytvořeným během milionů let evoluce. Svaly, kosti, klouby, fascie a šlachy tvoří komplexní síťový systém, který je neuvěřitelně flexibilní a citlivý.

Proč vám to říkáme? Protože váš nový ZAQQ byl navržen pro vaše nohy a vaši pohodu.

Velkoobjemová přední bota poskytuje vaší špičce a prstům prostor, který potřebují, aby se při každém kroku rozšířily do všech směrů. Zcela rovná podešev s nulovým podpatkem a bez rozepření udržuje kotníky pružné a zabraňuje bolestivému nesprávnému držení celého těla. Lehké odpružení v konstrukci podešve chrání vaše klouby a zaručuje nesrovnatelný, lehký pocit z běhu ZAQQ.

Podívejte se blíže na své nové barefoot boty ZAQQ. Vidíte, jak přesné jsou švy? Uvnitř boty můžete vidět strobelový šev, který spojuje spodní část boty se svrškem. Tento šev jsme záměrně neschovávali pod vnitřní podšívku, protože by se mělo ukázat i dokonalé řemeslné zpracování. Zde můžete vidět tradiční umění výroby obuvi, které tvoří jedinečné kouzlo každé barefoot obuvi ZAQQ.

Při navrhování barefoot bot ZAQQ jsme se zaměřili na to podstatné. Poznáte to podle jedinečného a hladkého šněrování, které podpírá nohu, aniž by ji omezovalo, rozsáhlé absence kovových oček, které kazí vzhled, čepice v zadní části, která dodává botě stabilitu a zabraňuje otlakům nebo puchýřům při nošení, nebo malý pásek např. na zadní čepici, který vám usnadní jejich nasazování.

V barefoot botě ZAQQ žádná vložka* nenarušuje pohodlí při nošení. Zpocené nohy jsou tedy minulostí, protože kůže je přírodní produkt, dýchá a odvádí pot z boty, pro pohodlné nošení a zdravé klima nohou.

Jak můžete vidět, do vašich nových barefoot bot ZAQQ jsme začlenili mnoho nápadů a inovací, abychom vám poskytli speciální zážitek – typický lehký pocit z běhu ZAQQ. Mimochodem, stavíme pro vás nejen ty nejkrásnější, ale také jedny z nejlehčích barefoot bot. S hmotností cca 200 g své nové barefoot boty ZAQQ téměř vůbec neucítíte.

řezání kůže

V naší manufaktuře máme každou příležitost nařezat kůži a veganské materiály na požadovanou velikost. Rozlišuje se ruční řezání a strojní řezání.

Ruční řezání je technicky zajímavější a my ho preferujeme. Moderní laserové řezací stoly nebo systémy pro řezání vodou mohou samozřejmě pracovat mnohem efektivněji a rychleji, ale žádný stroj nenahradí lidské oko a desítky let zkušeností s manipulací s kůží.

Při ručním řezání se proto na kůži položí šablona požadovaných dílů, označí se koženým perem a poté se vyřízne speciálním nožem. Trik spočívá v umístění kůže a šablony tak, aby vady a poškození kůže kůže byly vynechány a nebyly zpracovány ve viditelné oblasti.

Kromě toho má každá dermis dva různé směry tahu. To znamená, že v závislosti na směru, ve kterém je kůže vyříznuta, se později na botě vyskytnou oblasti, které mohou být nataženy více než ostatní. Například vaše barefoot boty ZAQQ by se měly roztahovat více do šířky než do délky. Vstup by navíc neměl být příliš strečový, aby držel tvar a bota i po letech stále perfektně seděla na noze.

Jak vidíte, vystřihnout kůži ve správné velikosti a tvaru je umění samo o sobě. Další výhodou ručního stříhání je, že vám můžeme postavit malé série nebo vyvinout vaši individuální barefoot botu ZAQQ.

Si dovolit

Je běžnou mylnou představou, že všichni lidé mají stejný tvar nohou. Ženské nohy se výrazně liší od mužských v řadě ohledů. Ženské chodidlo má například úplně jiné proporce, protože ženy mají užší patu a širší přední část chodidla než muži. To si můžete snadno změřit doma. Pokud byste měli jednoduše zmenšit pánskou botu a prodávat ji jako dámskou, byla by vpředu příliš úzká a v patě příliš široká. Abyste si postavili opravdu pohodlné a padnoucí boty, potřebujete různé tvary kopýt.

Kopyto je tvarovka vyrobená ze dřeva nebo plastu a je vyžadována pro výrobu boty, protože kopíruje tvar nohy. Na základě této formy je pak nakonec vyvinut model obuvi.

Poslední je srdce, duše každé boty. Pokud není kopyto pečlivě navrženo a přizpůsobeno noze, nemůže být hotová bota nikdy pohodlná a dokonale padnoucí.

Téměř všichni výrobci používají kombinační kopyto, tedy jednotné kopyto pro muže a ženy, protože to je samozřejmě mnohem jednodušší na výrobu a ušetří to spoustu peněz a času při vývoji. Výsledkem jsou však boty, které opravdu nesedí ani muži, ani ženě a musí se samozřejmě nejprve „vlámat“, což znamená, že materiál musí povolit v místech, kde bota svírá, aby přizpůsobí se tvaru nohy. Tipy od výrobce jako „nalepit náplast“, „namočit botu“ nebo „bota se musí nejprve rozbít“ mají za cíl zakrýt špatné padnutí a maximalizaci zisku výrobce. V našich očích kvalita vypadá jinak.

Proto jsme si dali na čas a vyvinuli samostatné kopyto pro muže, jedno pro ženy a jedno pro děti. Výhodou pro vás je, že se vaše nové barefoot boty ZAQQ nemusí rozbíjet a hned po vybalení vám perfektně padnou na nohu, pro vaši pohodu a nenapodobitelný pocit z běhu ZAQQ.

Můžete nás navštívit, my vám pak vysvětlíme rozdíl a ukážeme vám naše poslední. Transparentnost zajišťuje kvalitu, princip, který zavádíme každý den.

Šít

Kožené díly vyříznuté nebo vyražené v předchozím pracovním kroku je nyní nutné spojit dohromady v příslušném pořadí. Horní část vaší nové barefoot boty ZAQQ, známá také jako shaft, je vytvořena sešitím všech jednotlivých dílů k sobě.

Kdo někdy zkoušel něco ušít, ví, že tato práce sama o sobě nefunguje. Aby bylo možné ušít správný šev, vyžaduje plánování a výběr správných materiálů. Abyste vytvořili optimální šev, potřebujete správnou jehlu, správnou nit, optimální techniku ​​šití a samozřejmě správný stroj.

Nejen jehla a nit musí být správně zvoleny, velmi odlišný je také styl švu. V závislosti na tom, zda se má jednat o klikatý šev, řetízkový šev, dvojitý šev nebo ozdobný šev, má naše manufaktura ten správný a specializovaný šicí stroj pro každý šev, protože mimořádné produkty lze vytvořit pouze za dokonalých pracovních podmínek.

koktání

"Strobeling" je metoda šití boty, která je ideální pro naše flexibilní barefoot boty ZAQQ. Na rozdíl od jiných typů výroby strobeling nevyžaduje použití výztuže spoje. Další výhodou tohoto provedení je, že nevznikají žádné vybouleniny, nerovná místa ani tvrdé hrany a objem vnitřní boty lze maximálně využít.

Nakonec to cítíte při každém kroku, který u svých nových barefoot bot ZAQQ uděláte, protože to dává všem barefoot botám ZAQQ jejich téměř neomezenou flexibilitu a pohodlí.

Své nové barefoot boty ZAQQ můžete mačkat, kroutit, otáčet a mačkat, jak se vám zlíbí, díky propracovanému designu vaše ZAQQ nic nepokazí.

Stačí se blíže podívat na svůj nový ZAQQ. Uvnitř je velmi zřetelně vidět zábleskový šev, který spojuje spodní část vaší barefoot boty s horním hřídelem. Všimněte si, jak je tento šev rovný a přesný. Zde můžete vidět opravdovou řemeslnou zručnost našich zaměstnanců. Proč bychom měli něco tak krásného a cenného schovávat pod vložku?

Pokud bota doslova „padne jako ulitá“, pak za to často může její Strobel design.

Slovo "Strobel" pochází od společnosti, která vynalezla tento speciální šicí stroj na boty, stroj Strobel. Stroj Strobel však nemůžete srovnávat s běžným šicím strojem, protože fungují zásadně jinak. Stroj Strobel spojuje dvě části velmi neobvyklým způsobem. Jehla propíchne nit oběma koženými díly. Na druhé straně malý háček nabere nit a vede ji přes okraj kůže zpět dopředu, kde jehla zachytí nit a znovu propíchne kůži. Tímto způsobem se smyčka za smyčkou seřazuje, až se nakonec bota úplně obejde. K přesnému šití boty je potřeba velká manuální zručnost a zkušenost, protože hladká spodní část boty musí být spojena s mnohem větším svrškem.

Tvar

Barefoot boty, které opouštějí naši továrnu, nesou nápis ZAQQ hlavně na stélce.

I pro tento nápis používáme neobvyklé řešení. Pro vysoce kvalitní zpracování a zvláštní vzhled jsou tyto nápisy trvale vyraženy do kožených nebo veganských materiálů složitým procesem horkou ražbou.

Jak název napovídá, mosazné razítko se zahřeje na teplotu přesně 180° Celsia a poté se lisem vtlačí do kusu kůže. Zde záleží na správném tlaku a přesném časovém rámci, aby bylo dosaženo opravdu dokonalého výsledku. Nápis je vyražen do materiálu a i po letech si zachovává svůj tvar.

Výhodou oproti transferovým razítkům nebo jednoduchým barevným razítkům je, že motiv nelze opět pomalu odstranit mechanickým působením. Bota s vyraženým logem ZAQQ zůstane skutečnou barefoot botou ZAQQ po zbytek svého života.

Jak vidíte, vaše nové barefoot boty ZAQQ jsou opravdu promyšlené do posledního detailu a jsou opravdu jedinečné.

Podrážku přilepte a ručně přišijte*

Jedním z posledních a přesto nejtěžších kroků je šití podešve. I na to existují vysoce vyvinuté stroje.

Museli jsme dlouho testovat, abychom našli tu nejudržitelnější a nejkvalitnější variantu.

Šití podešve se také skládá z mnoha individuálních náročných prací. Zásuvka musí být odpovídajícím způsobem připravena v místech připojení. Za tímto účelem se každý hřídel ručně přelepí lepicí páskou, aby se pak materiál pečlivě zdrsnil. Celá podešev je také zdrsněna na lepicí ploše, aby se vytvořila optimální vazba s lepidlem.

Podešev je poté opatrně ručně natažena na hřídel a umístěna do lisu podešve. Zde se na jedné straně pod vysokým tlakem pohybuje vzduchem plněný gumový polštář a na druhé straně tvarovaná kulička a pata. Gumový polštář se tak může zcela omotat kolem podrážky a přesně ji přilepit.

Správná míra je zásadní. Pokud bylo naneseno příliš mnoho lepidla, dojde k jeho vymáčknutí na okrajích, s příliš malým množstvím lepidla podrážka nenajde správné držení. Pokud je tlak lisu nastaven příliš vysoko, může dojít k poškození svršku nebo podešve. Víte, lepení podrážky zní snadněji, než ve skutečnosti je.

To je také důvod, proč jsme nešetřili náklady ani úsilí a rozhodli jsme se mít vlastní manufakturu, protože jedině tak můžeme zaručit, že každá bota je vyráběna se stejným nasazením a vášní, s jakou jsme ji vyvíjeli.

Po nalepení se podešev ZAQQ sešije. Staré ševcovské přísloví říká: Steh nelze nahradit ničím jiným než silnějším stehem. Moderní lepidla samozřejmě dokážou spojit podrážku se svrškem. Vždy však existuje možnost, že se lepený spoj na zvláště namáhaných místech časem uvolní. Pouze šev to může trvale napravit. Z tohoto důvodu představuje ručně šitá podešev nejvyšší standardy kvality a podtrhuje zvláštnost vašich nových barefoot bot ZAQQ. Mnoho výrobců to ví, a proto na botách napodobují šev, aby zákazníka oklamali, že jsou kvalitnější. My v ZAQQ však milujeme kvalitu a nespokojíme se s polovičními mírami.


*s výjimkou určitých modelů