VEGANSKÝ MATERIÁL

Barefoot boty vyrobené z veganských materiálů

Naše nabídka veganských, udržitelných barefoot bot neustále roste a poptávka nám ukazuje, že jsme na správné cestě!

Veganství není jen trend a rozhodně ne jen dieta, je to životní styl. Nic živočišného původu se nekonzumuje. Potraviny jako maso, mléko nebo sýr jsou tabu. Veganský životní styl není jen o výživě. Nepoužívá se ani kosmetika, která byla testována na zvířatech nebo má živočišné složky. Spotřeba se ale vztahuje i na oblečení. Vegani se obejdou bez čehokoli z vlny, hedvábí nebo kůže. S přibývajícím počtem veganů roste i poptávka po veganských botách.

S našimi veganskými barefoot botami si můžete být jisti, že nic není živočišného původu.

Veganské boty pro ženy i muže

Když jsme začali používat veganské barefoot boty, byli jsme překvapeni, co všechno je možné bez kůže. Přiznáváme, že jsme byli zpočátku velmi skeptičtí, přece jen by naše boty měly být stejně zdravé, pohodlné a odolné jako naše neveganské modely.

Měli jsme na mysli veganské materiály jako umělé, neprodyšné a krátkodobé! Poté, co jsme se tématu intenzivně věnovali, jsme prostě nadšení.

Prozkoumali jsme různé veganské materiály a vybrali to nejlepší pro naše boty. Nyní máme působivý výběr veganských barefoot bot pro ženy i muže a další neustále přibývají. Stačí občas zaskočit, zaručeně budeme mít v našem sortimentu další veganské nebo pánské boty.

Materiály pro naše veganské boty

Na naše boty používáme různé veganské materiály. Pod popisem příslušné obuvi naleznete podrobné informace o každém modelu.

Tyto nádherné látky u nás najdete:

Tkanina Ökotex 100

Veganská látka vypadá téměř jako semiš a je velmi měkká a poddajná. Je také prodyšná a má antibakteriální úpravu. Materiál byl certifikován Ökotex 100 a je jednou z nejekologičtějších, veganských tkanin na boty.

korek

Korek se v posledních letech stal jedním z nejoblíbenějších přírodních materiálů. Pro naše veganské boty používáme vysoce kvalitní korek z Portugalska, který pochází z udržitelné výroby.

Korek je ideálním svrchním materiálem pro boty, protože je prodyšný, vodoodpudivý a lze jej snadno čistit vlhkým hadříkem.

Pinatex

Piñatex se vyrábí z celulózového vlákna listů ananasu, vedlejšího produktu ananasového průmyslu. Obvykle se listy spálí nebo hnijí samy.

Produkcí Piñatexu mají pěstitelé ananasu dokonce příležitost generovat další příjem s odpadním produktem.

Piñatex je obzvláště udržitelný produkt, protože k výrobě nejsou potřeba žádné další zdroje, jako je půda, voda, elektřina nebo hnojiva.

Piñatex lze použít všude tam, kde se běžně používá kůže. Je prodyšný, tvárný a velmi odolný, takže je ideálním materiálem pro veganské boty.

síťovaná tkanina

Pro naše vzdušné letní boty používáme jako svrchní materiál veganskou síťovinu v kombinaci s bavlnou na vnitřní straně. Oba jsou úžasně prodyšné, a proto ideální pro teplejší dny roku.